CEZAYİR'DE CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI BELLİ OLDU


03/11/2019
Serhat TUNAR -DG- Cezayir'de 12 Aralık'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylık başvurusunda bulunan 22 kişiden 5'inin adaylığının kabul edildiği açıklandı.

Ulusal Bağımsız Seçim İdaresi Başkanı Muhammed Şerefi, yaptığı açıklamada, 12 Aralık'ta yapılacak seçimler için başvuruda bulunan 22 adaydan 5'inin, adaylık şartlarını sağladığını belirtti.

Şerefi, adaylık şartlarını sağlayan eski başbakanlardan Ali Bin Flis (Özgürlüklerin Öncü Partisi Genel Sekreteri), Abdulmecid Tebun (bağımsız), Abdulaziz Beliyd (Bağımsız Cephe Partisi), İzzeddin Meyhubi (Demokratik Ulusal Topluluk) ve Abdulkadir Bin Karine'nin (Ulusal İnşa Hareketi Başkanı) adaylığının kabul edildiğini söyledi.

Ulusal Bağımsız Seçim İdaresi Başkanı, adaylardan birçoğunun, vatandaşlardan alınması gereken 50 bin imzayı tamamlayamadığı için elendiklerini de sözlerine ekledi.

Adaylık başvurusu reddedilen kişiler, itiraz için Anayasa Mahkemesine başvurma hakkına sahip. Mahkemenin en geç bir hafta içinde itirazları karara bağlaması gerekiyor.


porno izlebrazzers